47 ed POMERANIA RESCUE / TROPHY

3-5.05.2019

ZPT380 kilometrów zachodniopomorskich traktów i bezdroży. Kilkanaście odcinków Specjalnych i Spec Tasków. Zadania medyczne, techniki linowe, marszobiegi przez przeszkody terenowe w tym bagna, zadania nawodne, przejazdy w bardzo trudnych warunkach terenowych to najkrótsza możliwa opowieść o kolejnej Pomeranii.

3-4 maja, pogoda iście zmienna. Słońce, deszcz, grad, temperatury do minus 3 w nocy. Dla wielu zespołów to ciężka praca non-stop  50 godzin w terenie.

Na starcie 47 edycji stawia się 76 zespołów (ponad 200 osób).  Najliczniej reprezentowana jest Dania, następni w liczebności to uczestnicy niemieccy dalej mniej licznie Belgowie oraz pojedyncze zespoły z UK , Szwajcarii oraz Polski.

Kilkanaście pojazdów awarie eliminują już pierwszego dnia, niektóre z nich remontowane w terenie wracają na trasę i choć z dużym opóźnieniem w stosunku do reszty uczestników docierają do bazy.

W czasie realizacji kolejnej Pomeranii przeprowadziliśmy akcję promocyjną Zachodniopomorskich szlaków turystyki Off-Road. Liczna grupa uczestników Pomeranii po jej zakończeniu została na dłużej, wędrując po regionie z wykorzystaniem istniejących już poszczególnych szlaków.

Część z trasy zrealizowanej 47 edycji wykorzystana będzie w tworzonym obecnie nowym, kolejnym szlaku ZPOR który zlokalizowany będzie w okolicach Szczecinka i będzie łączył ze sobą fortyfikacje Wału Pomorskiego oraz pozostałości fortyfikacji po poligonowych oraz miejsc pamięci istniejących w lokalizacjach byłych stalagów i oflagów drugo-wojennych w nadleśnictwie Czarnobór.

 


                      FOTO RELACJA