Aktualności / Ważne informacje

***

 Zapraszamy do skorzystania z kolejnej propozycji wycieczki po województwie Zachodniopomorskim jaką jest nowy szlak ZP-OR 9 "Kostrzyn n/O". Szlak w zasadzie dostępny dla każdego samochodu wyposażonego w napęd 4x4.

 

 

***

 

WAŻNA INFORMACJA

W związku z organizacją imprez, przejazdów zbyt licznych grup (niezgodnych z regulaminem) oraz nietrzymaniem się wyznaczonego śladu szlaku ZP-OR 0 TRANSPOMERANIA, przejazdy po terenach Nadleśnictwa Borne Sulinowo zostały wstrzymane. W związku z zaistniałą sytuacją ze szlaków ZP-OR 0 TRANPOMERANIA  oraz ZP-OR 7 ZIMNA WOJNA wszystkie nieutwardzone przejazdy przebiegające przez tereny wspomnianego Nadleśnictwa zostały wycięte. Jeśli "niezdrowy trend" się utrzyma, będziemy zmuszeni wycinać kolejne fragmenty szlaków.

 

***

 

INFORMACJA

 Poniżej prezentujemy planowane wyłączenia możliwości użytkowania szlaków off-road w 2018 roku:

1. ZP-OR 0 TRANSPOMERANIA - wyłączony odcinek od Drawska Pomorskiego do Szczecinka w terminie od 01.09.2018 do 10.10.2018

2. ZP-OR 4 WILCZA - wyłączony odcinek od Drawska Pomorskiego do Wierzchowa w terminie od 01.09.2018 do 29.09.2018

3. ZP-OR 7 ZIMNA WOJNA - wyłączona w całości w terminie od 01.09.2018 do 29.09.2018

Zwracamy uwagę o poważne potraktowanie wyłączeń i zaplanowanie ewentualnych wyjazdów w terminach niekolidującymi z wyłączeniami.

 

  ***

 

W ZWIĄZKU Z  DUŻYM RUCHEM TURYSTYCZNYM NA SZLAKACH ORAZ ZGODNIE Z REGULAMINEM SZLAKÓW ZP-OR, OBOWIĄZUJE LIMIT SAMOCHODÓW PORUSZAJĄCYCH SIĘ W GRUPIE DO 4 SAMOCHODÓW. PRZEJAZD LICZNIEJSZEJ GRUPY MUSI BYĆ POTWIERDZONY ODPOWIEDNIM ZEZWOLENIEM DANEGO NADLEŚNICTWA. PRZEJAZD SZLAKIEM LICZNIEJSZEJ GRUPY MOŻE ZOSTAĆ POTRAKTOWANY PRZEZ SŁUŻBY JAKO NIELEGALNY.

 

***

 

 Opublikowany został nowy szlak off-road ZP-OR 6 - Drawno. Szlak o standardzie - SUV, o długości ca. 105 km. Zapraszamy do jesiennych turystycznych wyjazdów i odkrywania kolejnych "zakamarów" województwa Zachodniopomorskiego.

 

***

 

W obecnym czasie trwają prace nad nowym szlakiem "ZP-OR 6 - Drawno". Szlak będzie pętlą, który rozpocznie się w Drawnie i tam również się zakończy. W połowie przebiega przez Drawieński Park Narodowy. Trasę będzie można połączyć z istniejącym już szlakiem "ZP-OR 5 - Tuczno". Planowana publikacja gotowej trasy - jesień 2017.

 

***

 

Informujemy że został zaktualizowany przebieg trasy "ZP-OR 0 - Transpomerania". Główne zmiany dotyczą szlaku na odcinkach przebiegających przez tereny Nadleśnictwa Szczecinek. W związku z trwającą przebudową drogi wojewódzkiej nr:142 (Szczecin-Chociwel) mogą nastąpić czasowe utrudnienia na szlaku w miejscach kolidującymi z budową.

 

 

Script logo ARNEV - Kreacja Wizerunku